| anonim_4396 a întrebat:

Luna asta urmeaza sa ma mut intr-o Garsoniera pentru prima data si vreau sa va intreb cat ar costa Curent-ul, gaz, apa, internet lunar? Oras Botosani, Chiria stiu deja cat ma costa. Va rog seriozitate, multumesc.

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Bravo! Crezi ca este un consum standard? De exemplu: eu cu sotia mea consumam pe luna circa 12-14 metri cubi de apa, 110 Kw de curent. Cu gazul este mai complicat. Iarna am ajuns si la 250 lei pe luna iar vara nu depasim 50-60 lei. E adevarat ca eu find mai gras si mai batran, transpir mult si ma spal des. La asta se mai adauga cheltuieli curente la bloc: curent pe scara, lift (daca este), slarii, fond de rulment si de reparatii, etc. Ca sa iti poti face o idee mergi la vecinul de la etajul superior sau dedesubt si intreaba-l de gaz si de curent. Cheltuielile de intretinere le gasesti la afisaj.

| IonutCG90 a răspuns:

Salut. Aproximativ:

PERIOADA CALDA: 350 lei
PERIOADA RECE: 600 lei

Sper totusi ca ti-am fost cat de cat de folos, daca vrei si detalii iti dau.

| Ionut2019 a răspuns:

Salut. Depinde de mai multi factori cum ar fi: timpul petrecut in garsoniera, daca e izolat, (pentru caldura iarna) curent, cati mbs de internet poate firma de net sa ofere in zona ta si la ce pret vrei abonament, cat apa consumi si cat timp gatesti, etc. Pentru o persoana toate astea undeva la 500 lei in plus ca idee. Poate fi plus sau minus in functie de cum te folosesti de apa, gaz, caldura si curent.