| Manolo2 a întrebat:

Buna ziua!

M-am imprins cu scaunu in repartitoru de la calorifer si s-a miscat de la loc, si acum indica " C -1 ". Am sunat la administrator si i-am explicat si o zis ca vorbeste cu ei. Dar mi-e imi e frica sa nu vina sa citeasca si sa imi bage despagubiri. Pot sa mai fac si altceva?

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca ai facut o paguba, trebuie sa suporti toate consecintele!

| mihai69 a răspuns:

Nu; doar așteaptă tehnicienii. Probabil vei fi pus să plătești intervenția, eventual un nou „repartitor", dacă cel atins de tine nu mai poate fi folosit.
Dar e mai bine decât să nu faci nimic și să se vadă că ai „umblat" la dispozitiv și nu ai anunțat - atunci ai fi putut fi acuzat de tentativă de înșelare și poate chiar pus să plătești la paușal diferența dintre ce se calculează la restul vecinilor și ceea ce se facturează pe toată scara / blocul.
Altă dată, fii mai atent!

| ALGator a răspuns:

Nu esti obligat si nici nu trebuie sa spui ca ai facut ceva la repartitor. Spune doar ca te-ai uitat din intimplare la el si ti s-a parut ca nu arata normal, C-1.

Daca se strica dintr-un soc marunt inseamna ca e un produs necorespunzator. Dar nu trebuie sa spui asta.
C-1 proabil e un cod de eroare. Mergi pe ideea ca s-a stricat pur si simplu, mai ales daca nu sunt urme vizibile de lovitura pe repartitor.

Cad ele avioane, se scufunda vapoare din greseala, dar un amarit de scaun...