| Mocanu_Robert_1981 a întrebat:

Ma intereseaza si pe mine cati paleti de bca imi intra la o ampreta de 80 metri patrati... As vrea sa fac 3 dormitoare, o baie, bucatarie si un hol... Daca se poate sa imi spuneti si cam cati m3 de scandura imi intra la acoperis. Va rog mult de tot. Stiu ca cer prea multe, dar as dori si un proiect. Casa pe care vreau sa o fac are 10 m lungime si 8 latime!

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Chiar ca ceri cam multe.Asa din explicatiile tale inteleg prea putin.Nu poti stabili ce vrei tu fara sa vezi la fata locului.Mai ales ca nu ai dat inaltimea pana in planseu.Inaltimea medie a camerelor.De ce vrei asa ceva de aici cand exista proiectanti? Mai ales ca nu te poti apuca de casa pana nu iti face proiectantul planul casei(proiectul).Asa spune legea.

| Mocanu_Robert_1981 explică (pentru darrio2007):

Bine zis, asa spune legea! laughing))) Dar nu prea imi pasa.Eu doar am intrebat. Nu am dat cu parul'. Si eu am facut un proiect, dar voiam sa vad daca cerintele mele se incadreaza cu ce spuneti! Asa ca, multumesc pentru raspuns!

| bucurestiamenajari a răspuns:

Buna ziua,

Pentru astfel de constructii poti gasi toate informatiile aici : http://www.design-total.ro/amenajari-interioare-case-si-vile/