| Amza_Viorel_1962 a întrebat:

Nu reușesc să sudez cu invertorul Welt fier zincat de la gard bordurat pe țeavă rectangulara cu electrod de 2.5.

4 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Nu e de vina invertorul, ci zincul, trebuie decapat întâi. Înainte se folosea apa tare, acum sunt soluții dedicate.

| Panamax a răspuns:

Este prea mic.
Am tot o chinezarie care se termina cu welt de 200A si sudeaza orice cu electrod de 4.
Am si un Cemont de 160 AC-DC care face minuni.
Al tau daca ii da cu virgula la zincat cu 2.5 nu are mai mult de 80A reali.

| Amza_Viorel_1962 explică (pentru Panamax):

Dacă ar fi prea mic nu ar topi și plasa care are diametru de 4 mm.

| Panamax a răspuns (pentru Amza_Viorel_1962):

Mai invata si da-ti cu parerea mai putin, mai ales cand nu stii nimic.