| bogdann1992 a întrebat:

Buna ziua

stie cineva de unde este adus produsul "kifra" in Romania?

9 răspunsuri:
| Hammurabi a răspuns:

Din China. Fabricat in China sub licenta olandeza.

| bogdann1992 explică (pentru Hammurabi):

Sunteti 100% sigur?

| bogdann1992 explică (pentru Hammurabi):

Tot denumirea asta o are?
il gasesc pe alibaba?

| Hammurabi a răspuns (pentru bogdann1992):

Se imbuteliază pe undeva prin Bihor iar recipienții cu cantități mari (200l-500l) vin din China. Se imbuteliaza și în Polonia. Au și acolo o fabrică. Informațiile le am de la un amic care lucrează în vamă.

| bogdann1992 explică (pentru Hammurabi):

Mai sti si altceva despre kifra?

| bogdann1992 explică (pentru Hammurabi):

Nu sti cum se numeste exact produsul ca ma gandesc ca "kifra" i-au dat ei numele in Romania?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Folositi parfumuri de rufe de la elixir! Sunt cele mai bune si sunt fabricate în România.
Eu am fost asociata kifra și am renunțat la colaborarea cu ei ca am avut clienti care au ajuns la spital cu arsuri chimice grave de la produsele lor iar altora le-au distrus hainele. Astea sunt niște porcarii chimice și extrem de periculoase! Aveti mare grijă ce folositi!

| mariusmac85 a răspuns:

Buna seara!
E prima data cand aud de el
Am dat search pe google si vad ca este un parfum concentrat pentru rufe, nu scrie pe el sau il da la kg?

| bogdann1992 explică (pentru mariusmac85):

Ideea este ca am auzit deja prea multe variante si nu mai stiu care este corecta.
uni zic Polonia
alti Elvetia, ceea ce cred este ca nu este fabricat in Romania sigur