| iwefgOficiall a întrebat:

Buna ziua sunt curios ce parere aveti despre oferta enel curent+ gaz la pachet 200 lei pe luna mise pare foarte ieftin gazele fata de ce am eu an momentul de fata la mine costa 0, 13/KWh.
Si mai vreau sa stiu daca an momentul schimbari furnizorului se plateste ceva multumesc.

10 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Ti-a scapat asterixul cu explicatia aferenta:
"* Valoare calculată pentru un client din București cu un consum mediu al energiei electrice de 125 kWh/lună și un consum mediu al gazelor naturale de 830 kWh/lună."

| sofisis a răspuns:

Nu exista la enel oferte fixe...gen platesti 200 lei in fiecare luna.

| iwefgOficiall explică (pentru sofisis):

Ba da este dar este o buna uitete si calculeaza la gaze vezi cat ati da.
https://my.enel.ro/......ctricitate

| anonim_4396 a răspuns (pentru sofisis):

Enel e un fel de Vodafone, nu știai?
Pentru 210 lei primești chiar și un calorifer gratis pe acest abonament super avantajos.
Nu ești convinsă? *Uita-te* singură.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Uitete*

| iwefgOficiall explică (pentru anonim_4396):

Cum dracu sa ati dea un calorimer ce dreaku nu exista asa ceva aratami detalii link ceva sa ma conving cu ochii mei.

| sofisis a răspuns (pentru anonim_4396):

Daaaaa, fix la telefonia mobila m-am gandit si eu ca si comparatie. Dar o fi el vreun Chuck Norris de Romania si pentru el se poate.
Pana mea, eu platesc si 800-900 lei gazele iarna si mie imi spune baiatul asta ca se poate la 200 lei....pai asta ar insemna ca-s cea mai proasta fiinta ever

| iwefgOficiall explică (pentru sofisis):

Sa stii ca eu luna asta si cea trecut am dat la gaze doar 200 de lei si e adevarat daca nu ma crezi ati arat poza.

| sofisis a răspuns (pentru iwefgOficiall):

Hai bine ma, si eu dau toamna, primavara si vara platesc un mizilic. Dar iarna ma rupe.

| iwefgOficiall explică (pentru sofisis):

Pai aici depinde de multi factori si primul cel mai important ar fi izolatia casei + tavan cu rigips si vata minerala pe tavan an camera.
Si mai conteaza si ce fel de centrala ai si cate calorifere eu am 7 calorifere si camerele mele sunt de 16 m2 toate cu analtime de 2.5 m.
Ps centrala este una inteligenta de la Saunier douval.