| Mahmoud228 a întrebat:

Buna ziua TPU, aceasta intrebare este despre aia care stau in Germania! Mie imi trebuie un apartament in orasul Krefeld cu 4 camere 95 metri patrati si 530-550 euro. Va rog sa ma ajutati

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Incearca la agentiile locale de inchirieri case, ca ai sanse mai mari decat aici.
Ma indoiesc ca vin pe TPU propietarii de case din Germania, sa-si caute clientela.

7 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Cand spui 530-550 euro sa fie la rece, nu? Ca daca mentionezi sa fie cu caldura inclusa, nici o sansa sa gasesti atat de ieftin. Noi la inceput de Germania, am stat chirie intr-un apartament de 90 metrii patrati, la 10 minute de centru, oras mic si lunar ne ajungeau la 750 euro cu utilitati cu tot. Desi poti merge la primarie si sa te interesezi unde au birourile agentiilor cu locuinte ale orasului, acolo ei iti dau case in functie de salariul pe care il ai. Cel de la astfel de agentii au casele mai ieftine fata de ceea ce se gasesc la altii, dar cand camere incep sa fie mai multe intr-o locuinta, asa si costurile cresc, nu te astepta sa gasesti ceva ieftin, asta daca vei vrea sa te incadrezi undeva la 550 euro warm.
Daca mai ai alte intrebari legate de Germania poti cauta pe grupurile cu romani din Germania, acestia te vor ajuta destul.
Mai ai o varianta de a cauta case pe https://www.ebay-kleinanzeigen.de/......mmer_d:4,4

| Mahmoud228 explică (pentru MihaelaDart):

Multumesc mult pentru intrebare dar am gasit cv acum astept raspunsul. pana atunci mai mai ma ajutati-ma va rog si va dau mesaj cand nu mai ma ajutati dar va rog imi trebuie neaparat pana in 1.11.18

| Mahmoud228 explică (pentru MihaelaDart):

Multumesc pentru raspuns dar am gasit azi la 11:00 plec sa vb despre contract. va Multumesc pentru raspunsurile voastre!

| Mahmoud228 explică (pentru MihaelaDart):

Iti Multumesc. dar am gasit cu un site.

| Mahmoud228 explică (pentru malonelikesdnb):

Nu prea ma ajuta dar va rog eu, daca stiti pe cineva ca vrea inceriasi in Germania oras krefeld va rog sa ma anuntati va rog frumos imi trebuie neaparat!
Multumesc.

| Mahmoud228 explică (pentru malonelikesdnb):

Iti Multumesc pentru site m-a ajutat am gasit o casa si acum astept raspunsul iti Multumesc mult