| FleseruCristian1994 a întrebat:

Buna ziua TPU,
Am o casa la sat, o casa putin mai veche.
Deoarece vreau sa incep sa o renovez am decis ca prima daca sa schimb instalatia electrica.
Dar contorul electric este vechi si este in interior.

Care este procedura de a schimba contorul si de a-l muta in exterior? Si care ar fi costurile ( cu aproximatie).
Va multumesc frumos.

1 răspuns:
| KronstadtResurrection a răspuns:

Trebuie sa iei legatura cu furnizorul de energie electrica, cel la care esti abonat. Un lucrator de-al lor te va lamuri pe deplin despre costuri si proceduri. Nu uita! Daca nu-ti convine ceva, te poti transfera oricand la alt furnizor din zona. Nu mai esti obligat sa le inghiti toate magariile.winking