| Pivniceru_Gabi_1994 a întrebat:

Buna ziua TPU, mi-am inchiriat un apartament in Iași in Alexandru pe strada Mușatini si am auzit dupa ca sunt multe talharii in zona asta, ce credeti, ar trebui sa imi fac griji?

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Daca ar fi sa ne luam dupa asta, ar trebui sa ne mutam toti pe alte planete.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Iasul e chiar un oras linistit. Daca nu stai prin Pacuret unde e plin de tigani esti ok

| Iote a răspuns:

Intrebarea trebuia sa o pui inainte de inchiriere.
Nu stiu exact unde e strada, dar Alexandru e un cartier acceptabil, chiar bunisor.

| Sonia822 a răspuns:

Daca n-ai valori in casa, n-ar trebui sa-ti faci griji. Tine banii pe care, ca sa nu aiba ce sa-ti ia, in afara de viata laughing

| Sonia822 a răspuns:

Daca n-ai valori in casa, n-ar trebui sa-ti faci griji. Tine banii pe card, ca sa nu aiba ce sa-ti ia, in afara de viata laughing

| împreunăfacembine a răspuns:

Salut,

În fiecare oraș sunt zone despre care se spune că sunt mai "periculoase" de cele mai multe ori pentru că sunt invadate de țigani (romi).
Ei bine, la fel și în orașul meu, este o zonă în care sunt mulți țigani, dar la fel, sunt și români și despre zona aia se spune că e puțin mai nașpa mai ales noaptea. Sau auzit și cazuri în care sau luat la bătaie țiganii cu românii noaptea, etc.

Eu nu vreau să te înfric, dar dacă nu te simți în siguranță îți poți căuta o altă chirie. Ideea e că în orice parte poți găsi oameni ciudați și mai arțăgoși, dar dacă nu faci nimic nu trebuie să te sperii.

Zi faină!