| Fl0r1n1234567890 a întrebat:

Buna ziua TPU uitați am spart o vaza in 4 bucăți mari vaza respectivă nu o folosim e doar decorativă și stă în vitrină aveti vreo idee cum as putea sa o lipesc

Răspuns Câştigător
| Kryeno a răspuns:

Simplu, poți folosi un adeziv (ex. "Picătura"). Trebuie să iei totuși în calcul că, după lipirea bucăților, tot se vede că respectivul obiect a fost spart.

6 răspunsuri:
| NLS a răspuns:

SuperGlue.
Am lipit pahare cu el, ornamente de lemn la o fructiera,. lipeste cam orice.

andreia67
| andreia67 a răspuns:

Exista adeziv special pentru sticla, portelan, etc. in functie din ce material e vaza. Daca folosesti un adeziv corespunzator materialului si lucrezi cu grija poti obtine un aspect satisfacator dar de aproape tot se va vedea ca e lipita.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Adeziv acrilic (Picatura, jep). Succes

| IIIshaneIII a răspuns:

Incearca cu poxipol este superior picaturei

| venividivici2017 a răspuns:

Incearca sa folosesti Super Glue!

| Pisicuta_Valutza_1997 a răspuns:

Ca sa o lipesti iti trebuie un lipici cu solutie puternica
iti recomand: SuperGlue, Moment, Prenandez, silicon cald (cu ajutorul unui pistol de lipit) si poti incerca si Picatura