| claudiamatei205 a întrebat:

Cam cat ar costa sa inlocuiesc geamul unei usi de interior? Va trebui sa platesc si persoana de la firma care vine sa mi-l monteze?

4 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Intre 20 si 40 de lei. Depinde si de geam, daca e simplu, mat, sau cu model pe el. Montajul poate fi gratuit, daca stii sa vorbesti frumos, dat fiind ca esti femeie happy, sau poate costa si asta 10-20 de lei, depinde de unde cumperi geamul.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Mergi la o firma cu dimensiunile sticlei! Acolo poti sa intrebi si daca trebuie sa-l platesti pe meserias. Unii patroni incaseaza ei manopera pe chitanta, altii dau manopera gratuit iar altii ti-l pun in brate sa-l montezi tu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pretul difera foarte mult de la firma la firma si de tipul de geam si marimea lui.
Sunt unele firme care ofera montatul gratis dar la majoritatea daca vrei sa il monteze cineva trebuie sa platesti in plus

| z99fun a răspuns:

Depinde de dimensiunea geamului; cauta o firma sau o persoana care sa ia masuri si sa monteze si geamul. Se platesc separat: geamul un pret, manopera alt pret.