| RobertVasileAlexandrescu a întrebat:

Cam cat ar costa sa ridic o casa cu doua etaje pe o suprafata de 200m2?

Răspuns Câştigător
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Niște zeci de mii de euro, întreaba un constructor si o sa fi surprins de raspunsul final, plus acte autorizatii.

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

O constructie cu doua etaje (3-4 nivele) cu baza de 200m2 inseamna 6-800m2 suprafata utila.
Asta implica un cost de cca. un jumat de milion de euro, pentru o echipare decenta.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Multumesc pentru fundă, mult succes.

| Public22 a răspuns:

Nu poți sa spui o suma. E nevoie de antecalculatie. Depinde de materialele folosite și alte chestii

| RobertVasileAlexandrescu explică:

Cu aproximatie