| Maxx23 a întrebat:

Cam cât costă să zugrăvești casa la exterior? Ce e recomandat să dai cu? Sa reziste mai mult și pe ploi, să nu se ducă aiurea culoarea de pe casa dacă plouă sau ninge.

3 răspunsuri:
| romeo78 a răspuns:

Există magazine de bricolaj unde veți afla toate rău la întrebările puse. Problema este de buget, suprafața exterioară, cât este de deteriorată suprafața de zigrăvit. Și, bineînțeles, ce meseriași aveți!

| niko23 a răspuns:

Decorativa la galeata, e mai scumpa, dar decat sa dai cu lavabil mereu, asa aia e definitiv, mai e si decorativa.la sac, mai eftina,

| DanielaAncuta a răspuns:

Tencuiala decorativa este cea mai indicata. Mozaic plast si Aeria Plast este rezistentă la intemperii și își păstrează culoarea în timp. Mozaic plast se foloseste in special pentru soclu si aeria plast pentru partea de sus a peretilor. Pe galeata sigur scrie ce suprafata acopera si faceti socoteala cat va ajunge