| anonim_4396 a întrebat:

Cam cat m-ar costa sa inlocuiesc geamul usii de la gradina cu un vitraliu? E un geam de 60x150 cm

4 răspunsuri:
miruna-apostol
| miruna-apostol a răspuns:

Ca sa economisesti, poti sa transformi chiar tu banala sticla in vitraliu. Ai nevoie de cateva culori pentru picturi pe sticla, pensule si inspiratie.

| tee a răspuns:

Se poate lipii pe el autocolant transparent vitraliu. Se gaseste la Praktiker, Baumax sau alte magazine de profil. E adevarat ca e mai ieftin sa-l faci cu vopsea colorata si pensula, dar cand nu te pricepi sau nu ai timp...este cel mai simplu.

| csintalan a răspuns:

Miruna are dreptate, la fel si mie i-mi plac vitraliile.
La cost am zis ca nu mai i-mi plac.
Dar am luat din magazin culori pentru sticla si am inceput activitatea.
Au venit musafiri si mau intrebat cine a realizat arta, am aratat ceva de pe internet si au vazut pretul sau speriat. Ce scump?
La plecare am spus, eu am facut, nici nu-si dadeau seama ca nu artistul a facut. De atunci am mai facut si pentru vecinul, iar el mi-a dat copaci,, tuia,,.
Concluzie.
Incercarea moarte nu are, doar acumulare de experienta!

| IqStorm a răspuns:

Între 100 şi 300 euro pe metru pătrat. Aici ai o firmă care se ocupă de aşa ceva: http://comanesti.olx.ro/vitralii-overlay-iid-34906347