| mariusalex2019 a întrebat:

Care este ma bun Bilka sau Novatik sau ce imi recomandati voi? Vreau sa schimb tabla de pe casa si vreau sa fie ceva de durata.

1 răspuns:
Bula
| Bula a răspuns:

Am tabla zincata pe acoperis, de grosime 0.8mm, de peste 30 ani, in stare foarte buna.
Secretul este ca tabla sa fie vopsita periodic, ori de cate ori apare o mica pata de rugina (dar cel putin odata la 10 ani), cu vopsea 3 in 1 (este recomandat alb sau argintiu, pentru a fi vizibila orice pata de rugina apare).