| PringAloe a întrebat:

Care este mai bun? Vas de expansiune din otel sau cel din otel inoxidabil?
Din punctul meu de vedere este mai bun vasul de expansiune din otel inox deoarece in momentul in care membrana din interior se sparge, peretii interiori ai vasului nu ruginesc, apa odata ce atinge otelul rugineste, rugina tot creste pe masura trecerii timpului si asta ar afecta si mai mult membrana vasului.
Dvs. ce parere aveti?

5 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Inoxi-ce? Poate inoxidabil...

| PringAloe explică (pentru GabiDumitrescu):

Greseala de redactare.

| Yuoia a răspuns:

Inoxidabil
Da, ala e mai bun. Dar daca membrana se sparge, centrala nu mai merge. Nu mai ajunge la rugina.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Costa mai putin cel din otel dar evident trebuie sa vezi daca e galvanizat, poate sa fie si cu altceva decat crom, ca ala cu crom e inox. Si are strat protectiv aplicat deci nu rugineste usor. Dpdv fizic sunt aproape la fel, otelul normal e putin mai casant

Răspuns utilizator avertizat