| Semi54 a întrebat:

Care sunt cauzele exploziilor centralelor termice pe gaz?

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Nu centralele explodeaza, ci gazul care curge din istalatie.

Cauza totdeauna e prostia omeneasca: "cumparam lucruri ieftine", "il chemam pe Dorel ca lucreaza mai ieftin" si "lasa, ca e bine si asa".

| Arthiom a răspuns:

Cauzele sunt diverse:
-diverse defecte nedescoperite din cauza ca nu s-a facut revizia la timp
-instalatia de alimentare cu gaz realizata prost sau de meseriasi neatestati de genul "lasa ca mi-am facut si eu acasa la fel"
etc.

| Pabibabum09 a răspuns:

Un bum-bum colosal si apoi... Cum spune Kate Atkinson in cartea sa "Viata dupa viata" la sfarsitul aproape fiecărui capitol : "si se făcu întuneric". Cam asa se intampla si in cazul tau! Si nu inteleg, cati ani ai de pui astfel de intrebari?!