| wannabe a întrebat:

Care sunt pasii pentru inchirierea unui apartament/ unei camere de apartament in Bucuresti?

Răspuns Câştigător
| CuriousStuff a răspuns:

Metoda simplu: Tu te muti acolo si in fiecare luna ii dai niste bani proprietarului
Metoda complicata: Se face contract de inchiriere cred ca la primarie, flotant la evidenta populatiei + metoda simpla.

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Simplu, te duci, vezi apartamentul si te muti.

daca vrei/vrea proprietarul faci contract si gata.

| GdX a răspuns:

Vorbesti cu proprietarul, semnezi contractul si gata. SI ca sa nu te dea afara luna de luna platesti o anumita suma. Imi iesi si rimele vad. Bafta.