| AndreiMihnea332 a întrebat:

Cat ar trebui sa-mi vina factura la curent?
Locuiesc la apartament cu 3 camere, Galati.

Sufragerie : Laptop conectat mereu la priza (bateria e stricata asa ca am scos-o, fier de calcat uneori, televizor rar folosit (de ala vechi cu tub).

Hol : frigider indesit a+ cumparat prin 2015.

Bucatarie : centrala, detector de gaze, tv mic cu tub, cafetiera prajitorul de paine si blenderul sunt foarte rar folosite, cuptor cu microunde daewoo (cumparat prin 88').

Dormitor 1 : Calculator cu monitor lcd 19", tv mic cu tub.

Dormitor 2: TV phillips 81cm full hd, cumparat odata cu frigiderul.

Si o masina de spalat BEKO 9kg, clasa A+++.

Răspuns Câştigător
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Tu nu i ei indexul enel in fiecare lună? Acel index il trimiti la enel si ei i ti calculeaza pretul, de obicei cît plăteai la lumină? Poate sa i ti vină si 120 lei de plată noi nu stim cîti kilowati consumi tu intr o lună, nici tu nu stii, ca daca tu ai avea un caiet unde i ti notezi lunar kilowatii consumati, acum ai putea face o medie te uiti pe conmtor daca este cu afișaj e usor de citit ca i ti scrie cifrele, si calculezi, luna trecută de exemplu am consumat atit, acum ca am si tv si masină de spalat si le folosesc pe toate odata o sa vină atit, c am asa trebuie sa procedezi, sau intrebi enelul ca ei stiu au o grilă o medie lunară.

3 răspunsuri:
| Ineys a răspuns:

Da tu nu stii sa-ti calculezi? N-ai terminat generala sau cum?

| Panamax a răspuns:

Se vede ca nu prea te duce capul.
De unde sa stim noi cat stai la tv, la laptop cate rufe speli, ce temperatura ai in apartament ce pierderi are blocul tau etc.
Sigur ai votat cu PSD.

| ℓαυяα a răspuns:

Nu avem de unde sa știm happy