| Flavianadx a întrebat:

Cat costa in Bucuresti inlocuirea unei chiuvete de baie, cu tot cu baterie, la o firma de instalatii? (manopera)

7 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Un pret decent este 150 ron/obiect. La firma mai e si TVA si avand un singur obiect de schimbat, eu as considera decent chiar si 200.
@GabiDumitrescu: costul chiuvetei si al bateriei nu are relevanță. Daca iti cumparai o chiuveta de 3000 de euro, cat erai dispus sa platesti pentru instalare?
Si daca 150 ti se pare un
pret foarte bun pentru o dimineata de munca a unui electrician foarte bun, de ce ti se pare exagerat 150 pentru dimineata unui instalator?

| sierra1 a răspuns:

Fără una sută lei, nu se deranjează nimeni

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cam cât 20 minute cu finalizare.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru anonim_4396):

Fii breh serios, 150 RON?

| anonim_4396 a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

La un instalator care se respectă, da.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru anonim_4396):

Hai mai da-o in spanac! De banii aia mi-o si suge, nu? Deci sa dau vreo 250 RON pe o chiuveta si o baterie si 150 pentru instalare? Daca e firma care mai da si factura si eventual o garantie la lucrare, poate. In alta ordine de idei, m-am lecuit de serviciile de la noi si pe astea sanitare mi le fac singur. Electrician am gasit un nene care lucreaza jos palaria si are preturi foarte bune (venit anul trecut intr-o duminica dimineata, schimbat panoul si descurcat o nebunie de fire arse ce aveam acolo, 150 RON).

| Flavianadx explică:

Mersi mesterilor!