| ALEXICAmarketing a întrebat:

Cat costa sa dai cu glet pe pereti unui apartament de 46 mp?

Răspuns Câştigător
| anonimg a răspuns:

Răspunsul doar un zugrav ți-l va da. Și va fi mai concret după ce acesta va vedea lucrarea.
Eu te îndrum să întrebi direct meseriașii, pe olx, din localitatea ta.

4 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nimeni nu se angajează să îți dea doar glet, că nu îi merită.

| adryang78 a răspuns:

Depinde de mulți factori - dificultatea lucrării (poate trebuie îndreptate anumite denivelări ale pereților), câte mâini de glet sunt necesare, legat de asta cât material e necesar, ce preț îți face meseriașul, fiindcă diferă de la om la om și de la o zonă a țării la alta.
Ca fapt divers, eu îți recomand să dai cu tinci, nu cu glet. Tinciul lasă pereții să respire, gletul nu.

| DoarEuLeo a răspuns:

Mie mi-a luat anul trecut 10 lei/mp mana de lucru. Am luat gletul meseriasului GM 20, merge bine si la umplere si la finisare si in functie de cat trebuie reparat/ incarcat consumul este pana intr-un kg pe mp, sacul are 20 kg si costa cam 18 lei sacul.

| ALEXICAmarketing explică (pentru DoarEuLeo):

Nu dau eu 10 lei mp?
E enorm.
Cred ca am de dat glet pe 200 mp.
Am un ap de pus la vanzare si nu vreau sa il mai zugravesc, are calciu pe pereti.