| SalutFrate112 a întrebat:

Cat costa sa faci o baie? Gen materiale, ce trebuie prin ea+mana de lucru. Costa 10.000 lei sau? Ceva usor nu ceva scump de te ia toti dracii.

7 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Suna un instalator sau un zidar si intreaba i, ei stiu pretul la metru patrat si vezi cît costa total materiale plus manopera lor.

Bula
| Bula a răspuns:

Depinde de pretentiile tale!
Poti face baie si in rau sau adunand apa de ploaie, dar nu este ca intr-o vila de lux.
Orice plus costa in plus.

| mihai69 a răspuns:

Să faci o baie (adică să te îmbăiezi)? Sau să o construiești / amenajezi?
În primul caz, depinde: în lac, mare sau râu poate fi și gratis. La un SPA de fițe... ceva mai scump.
În al doilea, depinde cel puțin de suprafață dar și de dotări.

| 0RASPUNS0 a răspuns:

Pai sa faci o baie nu e scump max 1, 2 lei le baie. dacă mai iei și săpun șampon etc... 1 mil maxim pe luna sa te speli im fiecare zi

| Slovcehov a răspuns:

Ce sa coste 1000 euro? Torni si peretii? Pe mine m-a costat 1000 euro sa ii fac bunicii la tara o baie mica si decenta cu wc, chiuveta si un dus intr-o camaruta pe care o avea. Depinde de pretentiile tale uneori doar cabina de dus costa 1000 euro, dar sunt si de 500 lei
Parerea mea e sa nu folosesti cele mai ieftine materiale sa strangi bani si sa investesti pe termen lung

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Unde o faci? Ai nevoie de o cameră care are sub ea prevăzută o canalizare. Ai nevoie de apă caldă în baie? Îți trebuie o sursă de apă caldă în casă, sau o instalație în baie. Acestea sunt de bază.
Vrei vană sau doar un duș? Mai ai nevoie de o chiuvetă, un WC și o oglindă. Pe jos gresie, pe pereți faianță.
Prețurile le găsești pe prietenul tău Google. Cât de ușor sau cât de scump vrei.

| darrio2007 a răspuns:

Dimensiuni, instalatie de apa, de incalzire etc etc.
Cine iti poate spune doar din ce scrii tu aici?