| Florentin_Andrei_D._2001 a întrebat:

Cat costa sa mut contorul electric dintr-o casa in alta cu tot cu firul de la stalp?

Răspuns Apreciat de Editori
Bula
| Bula a răspuns:

Depinde de distanta si traseu.
Orice modificare d-inaintea contorului si inclusiv a contorului se poate face DOAR de furnizorul de curent electric, nicidecum de tine, utilizator.
Costurile se vor stabili in functie de solutia tehnica folosita.
Pentru detalii si rezolvare trebuie sa te adresezi cu un memoriu explicativ furnizorului de energie electrica.

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Contorul nu se muta dintr-o casa in alta, se anunta enel si vin sa-ti monteze un al doilea contor in casa cea noua.

| Balanica12 a răspuns:

500 de lei maxim.

| victorviorel a răspuns:

Suna la firma enel si intrabai pe ei ca conteaza distata unde il muti asa ca suna la ei