| anonim_4396 a întrebat:

Cat m-ar costa sa daram o casa de 10m × 18m si inalta cat un bloc cu 2 etaje? este veche,probabil facuta prin 1930, vreau sa opresc caramida din ea. Cat imi ia muncitorii sau la cine sa apelez?

6 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

E greu de estimat un pret, tinde spre priceless. O firma mica nu ar avea personal suficient pentru o asemenea lucrare, o firma mare nu isi pierde vremea.
Costul demolarii va fi oricum mai mare decat valoarea materialelor recuperate.

| Răzvi42 a răspuns (pentru regis):

Ma intereseaza doar caramida sa o refolosesc. daca iau oameni cu ziua?

| regis a răspuns (pentru Răzvi42):

Ar fi o performanță deosebita sa reusesti sa o demolezi asa. Eu am demolat o casa mult mai mica și as fi dat gratuit toata caramida celor dispusi sa o demoleze, dar nu s-a gasit nimeni. In final am platit un excavator si o basculanta sj in doua ore au rezolvat probema.

| Răzvi42 a răspuns (pentru regis):

Aia e ca eu vreau caramida laughing

| siriusblack98 a răspuns:

Te usucă de bani la așa ceva dacă vrei să îți scoată cărămida intactă bucată cu bucată și să o sorteze de restul materialelor. Depinde și cât de groși sunt pereții. Prețurile pe demolare sunt cuprinse între 30 de lei și 250 de lei m2. Ție pentru așa ceva îți ia mai mult de 250 de lei pe m2 dacă faci cu firmă. Iar dacă zidurile depășesc 15-20cm atunci iar crește prețul.

| smecheriemanevra a răspuns:

Te aștept pe Instagram cu un mesaj la @sese_manevra
am echipă specializată în extragerea caramizilor din pereți