| 999_6366 a întrebat:

Cat ma costa sa construiesc o piscina de vreo 20m x 10 m (20 metri lungime si 10 latime) si 3 metri adincime cu 10 000 Euro o construesc?

Răspuns Câştigător
| 9gygy a răspuns:

La 10000 euro cred ca ii mai adaugi si ceva "optiuni", cum ar fi bare cromate, iluminare sub apa.etc

9 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Nu ma pricep si nu pot aprecia costurile.
Am intervenit totusi sa spun ca e cam mare, atat ca suprafata, dar mai ales ca si adancime. Daca nu te cheama Ghita Muresan, cu siguranta o adancime maxima de 2m este mai mult decat suficienta. Nici cele mai mari piscine de pe stranduri nu depasesc 2, 5 m.
Ce inseamna un metru in plus la adancime? 200 de metri cubi de apa in plus... Apa care trebuie pompata in piscina, incalzita, dezinfectata, filtrata, golita, fiecare operatiune insemnand timp suplimentari si costuri suplimentare. Pentru exemplificare, la umplerea piscinei, folosind o pompa de 1000 de W vor fi nevoie de vreo 16 ore in plus numai pentru cei 200 mc!

| sebbyS a răspuns:

Salut!
Uita-te aici : http://blog.magazin-piscine.com/cum-se-construieste-piscina-pas/

Poti sa aprecize si singur cat ar costa :) Oricum nu ajungi in 10 000 euro :o Funda?:D

| Pavel_Razvan_1976 a răspuns:

Daca o construiesti cu o firma specializata, te costa aproximativ 30.000 Euro. In pretul asta ai toate echipamentele de baza incluse. Daca doresti si alte optiuni...mai pune vreo 10.000 Euro.

| marian8709 a răspuns:

Pe mine m-au ajutat baietii de la http://piscinescu.ro/

| MaroonMary a răspuns:

Poti sa te ghidezi si dupa preturile de aici http://www.piscineingropate.ro - au piscine prefabricate din orel galvanizat. Astea sunt cele mai ieftine si materialul e mult mai rezistent decat alte materiale.

| Irinel_Mihai_1995 a răspuns:

Iti recomand aceasta firma http://innotech-plast.com/piscine-innotech.html
Sunt convins ca te vor ajuta si iti vor oferi o solutie de calitate care sa ne te usture la buzunar.

| RobyLost a răspuns:

Da cam cu atat piscina e scumpa mai ales vara!

| Patzan4ik a răspuns:

Imi spuneti si mie un numar a mesterilor care ma pot ajuta sa fac o piscina?

| Pavel_Razvan_1976 a răspuns (pentru Patzan4ik):

Http://www.constructii-piscine.ro/contact
Primesti toate informatiile de care ai nevoie. Au si echipamentele care iti sunt necesare.