| IonuţR1995 a întrebat:

Cat ma costa sa ma racordez la gaz, cu centrala termica si toate tevile? etc.

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

10+ mii lei

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nimnei nu-ti poate da o suma atata vreme cat sunt atat de multe necunoscute in ecuatia ta. De exemplu, nu se stie ce tip de centrala ai, ce tip de racord ai nevoie, cati metrii de teava este necesar din strada sa fie adusa usa si cati metri sunt necesari prin casa, depinde de cate calorifere si de marimea lor, de materialul lor, de pretul lor pe bucata, depinde de centrala termica pe care o doresti, din cele simple, din cele sofisticate samd.
Daor o companie care monteaza centrale termice iti poate raspunde la aceasta intrebare si atunci, doar daca vin la tine acasa sa faca toate masuratorile si sa-ti arate cataloagele cu produsele pe care le doresti.

| TudorVali a răspuns:

Pretul pentru racordarea la coloana de gaz variaza, este in functie de cat de multa teava ai nevoie pana in casa, eu stiu ca am platit 1350 ron la bloc. Apoi in casa tot asa depinde cat de mare e traseul tevilor si daca pui de cupru sau ppr. Eu am ales varianta pe ppr pentru ca nu am vrut sa mai vopsesc cupru, iar la centrala am ales Viessmann. In total au fost cam 8000 ron, dar nu m-as mai intoarce niciodata la incalzire si apa centralizata ca sa le platesc lor toate pierderile.