| georgegeorge90 a întrebat:

Cat timp imi ia sa sap o groaza de 2 metri CUBI? Nu patrati, cubi.

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Depinde de ce sol este si cat de antrenat esti. In sol pietros la sapat sant de 60 cm adancime si 40 cm latime, soldatii aveau 6 metri liniari la zi. Asta insemna cam 3 metri cubi in circa 10 ore. In pamant moale merge mai rapid.

2 răspunsuri:
| GouDidodino a răspuns:

Depinde cat de repede te miști. Si volumul se măsoară în metri cubi, deci nu avea rost sa specifici

| Demidol a răspuns:

Se vede ce chef ai sa sapi, din moment ce spui "o groaza de 2 mc" in loc de "o groapa". laughing Fara suparare!