| mihutionescu a întrebat:

Cata apa se adauga la 100ml ierbicid Roundup pentru combaterea buruienilor ce apar intre pavele?

Răspuns Câştigător
| MihaiNicu23 a răspuns:

La un erbicid total se folosesc 5 l de apa cred ca la tine cam tot atat.

3 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Cum cata apa? Pai scrie pe bidonu ala de erbicid cat se foloseste.Acolo scrie 1% sau 2% sau X%, tu cauta, vezi ce scrie si daca nu stii cat reprezinta X% revii si intrebi pe aici.De asemenea pe bidonu ala de erbicid scrie poate mai multe info, adica unde si pentru ce anume aplic, deci sunt doze diferite, una este sa aplici pe un teren agricol, alta sa omori asa buruieni in curte sau cum spui tu pavele.

Pff stai cu bidonu de erbicid in mana si intrebi cum sa faci amestecu esti tare de tot laughing

| relian a răspuns:

laughing acu am vazut ce raspuns traznet ti-a dat Mihai asta, te doare mintea si alta nu.Deci el foloseste 5 litri de apa, asa crede el laughing 5 litri astia de apa in ce anume pune? Sau da doar cu apa ceva gen aghiazma laughing iar tu i-ai dat raspunsul ca si castigator, dar ce anume a vrut a spune poate numa tu si cu el stiti laughing

Deci pui 5 litri de apa in ce anume? Apa aia sau erbicidu ala se pune in apa,ma rog ca pui erbicidu in apa ca pui apa in erbicid tot aia e,dar cata apa si cat erbicid,de fapt tu asta ai si intrebat nu? Iara Mihai asta ti-a dat un raspuns asa intr-o parte,exact cum sta el in poza aia de la profil laughing mor de ras si alta nu laughing ba voi sunteti sanatosi? In halu asta au ajuns romanii? Pff frate unde sunt ma romanii aia cei mai destpeti, cei mai frumosi, cei mai cei din lume asta? Pffff frate mare e gradina domnului, te face sa sincer sa te muti la religiosi, cel putin pe aia ii stii, dar sincer uni religiosi va depastesc cu f mult pentru tine si pe Mihai asta cu raspunsul lui galactic laughing ca nu-i pot spune altfel laughing laughing