| Farcas_Paul_1990 a întrebat:

CATE CARAMIZI TREBUIE pentru a ridica o casaCU VREO 10 CAMERE? (sau cati paleti trebuie)?

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Iete intrebare

vrei casa cu etaj sau nu?
poate vrei camere de 3 m inaltime
poate vrei ca fiecare camera sa aiba 50m2
poate vrei 6 holuri

fix din pix intrebarea

7 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ce buget ai bre pentru casă?

| Farcas_Paul_1990 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Buget: 5000 euro (daca te'nterehappy

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Farcas_Paul_1990):

Inca o intrebare de că.c@t

| Daniel9988 a răspuns:

Depinde de inaltimea si perimetrul camerelor...Lasa constructorul sa se ocupe, stie mai bine.

| Dumbi a răspuns:

Trebuie sa stii cati m² ai… Apoi te interesezi si de paleti, un palet de bca are 20x24x60… Sau mai stiu eu ce dimensiuni, du-te la o fabrica care face paleti si intrebi.
Dar cel mai simplu sa vorbesti cu un arhitect, cineva care se pricepe in domeniul constructiilor, sa iti faca planul casei, apoi sa iti dea lista cu materiale, dupa poti sa iti faci tu casa singur, daca asta vrei…