| Sorin7777 a întrebat:

Cate ore poate sa functioneze o masina de spalat pe zi?
Nu scrie pe net rog pe cineva care o foloseste si ce scrie in instructiuni pot spala 2 sau 3 cicluri pe zi?

6 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Poate spala 24 de cicluri de o ora, 12 cicluri de doua ore, 32 de cicluri de 45 de minute sau diverse combinații ale acestora.
Normal ca o mașină care spală 24 de cicluri pe zi are șanse sa se strice de 500 de ori mai devreme decât una depozitata dintr-o debara. Dar teoretic, mașina de spălat e făcută ca sa spele.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Poti spala si 10 cicluri pe zi, dar nu te astepta sa te tina 100 de ani in conditiile astea. La o adica poti sa o folosesti non-stop cit are garantie, si dupa aia sa o vinzi. happy

| Sorin7777 explică (pentru GabiDumitrescu):

Nu eu am intrebat cat e normal pe zi

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Sorin7777):

Nu prea exista "normal" dar de cele mai multe ori ai specificat ceva de genul regim normal de exploatare in manual. Probabil cam 1-2 cicluri pe zi maxim la astea de uz casnic.

| sierra1 a răspuns (pentru Sorin7777):

Normal e relativ. Dacă eșit creșă, speli de 24 de ori pe zi. Dacă ești mamă de sugar, de 10 ori pe zi. Dacă ai 10 copii, iar speli in draci. Deci, tu unde te incadrezi?

| darrio2007 a răspuns (pentru Sorin7777):

Pune virgula intre Nu si eu, ca se intelege altceva.
E bine sa speli de 2 ori pe zi. 3-4 ore. Am una de 12 ani si merge si acum, in aceste conditii.