| Aivazowski_Ioana-Maria_1975 a întrebat:

Cate tone sunt in 8 metri cubi de lemne?

4 răspunsuri:
| Porcusorul a răspuns:

In general lemnul verde are cam aceeasi densitate indiferent de copac, aproximativ o tona/metru cub. In cazul lemnului uscat, acesta e cuprins intre 0.5 tone/mc (brad si molid) si 0.9 tone/mc (stejar).

| Necunoscutu92 a răspuns:

Depinde de specia de lemn

| KRLL a răspuns:

Depinde foarte mult de tipul lemnului.Adica 1 cub de brad e cu jumate mai usor decat un cub de fag, stegar.Deci depinde de tipul lemnului

| KRLL a răspuns:

Depinde foarte mult de tipul lemnului.Adica 1 cub de brad e cu jumate mai usor decat un cub de fag, stejar.Deci depinde de tipul lemnului