| Preda_Petre_1982 a întrebat:

Cati boltari ies din un sac de ciment?

5 răspunsuri:
| SmileyesotulmeusecretLOL a răspuns:

Depinde și de cât nisip pui.

| ChrissD a răspuns:

Cred ca aproximativ 5 sau 6 totusi intreaba un expert ca iti va spune exact.

| diannna38 a răspuns:

Pai cat de mare vrei sa faci boltarul? Inmultesti cate kg are un sac de ciment si ca cat de mare vrei sa fie boltarul

| DanyPop2222 a răspuns:

Eu am o matrita de 40x20x20 cu un gol in mijloc de 30x14 grosime margine boltar 5 cm, dintr-un sac de ciment de 40 kg imi ies 12 boltari medie.

Mai am o matrita de boltari de fundatie dimensiuni 50x20x25 cu 2 goluri mari, grosime la la marginea boltarului 3 cm dintr-un sac de ciment imi ies 8 si un pic, daca adaugi mai mult sort faci si 9 boltari.

| Atat_Doar_1979 a răspuns:

Șasă bolțari frumoși