| Andi2003 a întrebat:

Cati metri are un bloc de 10 etaje?

Răspuns Câştigător
| PlfacT a răspuns:

In jur la 23 de metri

10 răspunsuri:
| DiamondShine a răspuns:

Stiu ca un etaj are in jur de 2, 5 m....calculeaza si tu

| MskDesign a răspuns:

Depinde de bloc!
Cele moderne, au spatiu comercial de 4 m la parter, si dupa incep etajele.Un etaj dupa normele europene are 3 metri(nu 2, 5m), si mai punem si terasa la socoteala care are un zid de 1 metru inaltime.

| Mihaela1964 a răspuns:

Inaltimea medie a unei camere de bloc este de 2, 5 metrii, punand la socoteala si parterul si inaltimea scarilor de la intrare, precum si grosimea plafoanelor inaltimea medie este de 30metrii.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mihaela1964):

Ai uitat sa iei in considerare si atic-ul blocului. Parterul nu este una si aceeasi cu scarile de la intrare?

| Mihaela1964 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu este una si-aceiasi.Parterul are inaltimea camerelor ca si un etaj, inaltimea treptelor de la intrare e altceva.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mihaela1964):

Tanti, sti tu ce sti dar in d'astea nu te lua cu mine ca pierzi, daca e pe-asa trebuie masurat de la cota 0, sti ce-i aia?

| Mihaela1964 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nenea,intamplator stiu.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mihaela1964):

Na ca ti-a furat ala funditaaa laughing

| Ionut_Bumbel_1985 a răspuns:

Un dm si a facut un gard la un metru jumate de bloc legal are voie?