| PringAloe a întrebat:

Caut si eu sa cumpar un chit de exterior bun de dat pe niste bca! Anul trecut am folosit niste chit de exterior AM13 (un sac verde de 15k, nu mai stiu exact brand-ul) dar in prezent a cazut foarte mult din acest chit, a crapat si s-a desprins.
Care este cel mai bun chit de exterior dupa parerea dvs?

Răspuns Câştigător
regis
| regis a răspuns:

AM13 este un adeziv, nu un chit. Poti folosi orice adeziv pentru termoizolatii, dar in combinatie cu o plasa de armare din fibra de sticla.
Ca si brand, lumea le lauda pe cele de la Ceresit: CT81, CT82, Thermo Universal.

| PringAloe explică (pentru regis):

Voiam să zic adeziv, iti multumesc pentru raspuns.

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Pe exterior se foloseste tencuiala, in mai multe straturi (in functie de materialul zidului).
In nici un strat nu se foloseste chit pentru tencuit!