| newaccountbye a întrebat:

Ce alegeți dintre casa sau bloc? Eu aleg casa pentru ca mi se pare ca la bloc e totuși puțin spațiu și nu ai nici curte privată sau mai știu eu ce.

10 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Indiscutabil casa.
Da, pe o anumita categorie, achiziția este mai scumpă, dar in rest sunt numai avantaje. Inclusiv cheltuielile lunare sunt mai mici, in ciuda parerii generale. De exemplu, la bloc platesti pe langa consumul efectiv si salariul administratorului, femeia de serviciu, cheltuieli comune (gen lift) sau chiar ale altora (furt la apa). Daca nu ai inclazire proprie, mai platesti si risipa.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Blocul il alegi cand nu iti permiti costul de cumparare a casei, de intretinere a a acesteia si nu poti intretine casa din motive de lene sau timp.

in rest nu stiu...

| newaccountbye explică (pentru suntserios):

Nu știu, majoritatea ăstora de la bloc se cred superiori

| suntserios a răspuns (pentru newaccountbye):

Si eu ma cred superior alora de conduc Bentley da asa din frustrare

| DeMicUnCălător a răspuns (pentru newaccountbye):

Superiori,,, LOL

| newaccountbye explică (pentru DeMicUnCălător):

Din ce am întâlnit eu, cam asa

| Frank51 a răspuns:

De ce ar alege cineva bloc? Care ar fi avantajele lăsând la o parte costurile?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu stau la bloc, dar aleg casă. M-ai poți culege roadele pământului și altele.

| Ganea_Marian-Dumitru_1972 a răspuns:

La? e mai bine pentru că e mă mult spatiu de depozitare.

| OSLOMELBOURNE a răspuns:

Categoric casa!