| Gabriel_Ianis_2000 a întrebat:

Ce animal de companie este cel mai bun? Fără pisica/caine sa fie usor de transportat

15 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Papagal/hamster/chinchila/porcusor de guineea

suntserios
| suntserios a răspuns:

Un peste

| Lioana a răspuns:

O broasca țestoasă.

| Justme1997 a răspuns:

Hamster, porcusor de guineea, broasca țestoasă, papagal. Astea sunt mai ușor de transportat, as alege porcusorul

| Kerre a răspuns:

Iti recomand animalul de tip papagal.

| alex15ccc a răspuns:

Caine de talie mica, sunt iubareti si traiesc mai mult fata de alte rase

| Gabriel_Ianis_2000 explică (pentru alex15ccc):

Am spus că nu vreau caine

| alex15ccc a răspuns (pentru Gabriel_Ianis_2000):

De ce nu? vrei un peste sau un hamster care nu o sa te bage in seama?

| NicoleEazi a răspuns:

Din cate vad tu azi ai o problema cu mamele tuturor, la toti le raspunzi cu sila, e prima zi cumva? laughing)

| andrefrancais a răspuns:

Hamster

| vladutzumuresan1996 a răspuns:

Daca tinzi la animale de companie, in afara de caini si pisici, sunt o multime: sinsila,perus, canar, porcusor de guineea, degu, testoase, pitonul minge, sarpe de porumb, cameleon, gecko (ultimele 5 enumerate sunt animale cu sange rece si daca vrei sa adopti unul trebuie neaparat o lampa speciala pentru ele ca sa isi regleze temperatura)

| HaneloreOlga9 a răspuns:

Papagal

| RpxOnAir a răspuns:

Preferatul meu ar fi sarpele, si daca ai vrea sarpe poti sa te documentezi pe net. Altii ar fi hamsterii, porcusorii de guineea, papagali, soparle, broaste, soareci/sobolani

| gheorghitatelenovelista123 a răspuns:

Chinchila, porcusor de guineea, iepure, sobolan, hamsteri, soareci, gaini, papagal.

| Anonimceshtiitu a răspuns:

Eu as alege un câine (huski ii rasa mea preferata) totul depinde doar cat de bine dresat este și cum se comporta. Eu am un huski (un an Jumate) și ii cuminte și are propriul lui loc în mașină.
Câinele mi se pare cel mai bun (pisica e pe același loc numa ca ele sunt mai nazdravane (se urca, dărâme, trebuie sa cureți ghemurile de blana, naparlesc))
Sper ca te-am ajutat!
Dacă vrei ia-ți un papagal sau hamster ( micuți și le trebuie o cloivie sau o cușcă