| Victoria009 a întrebat:

Ce as putea face ca sa scap de viespii?

Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

Si eu am inceput un razboi cu ele ca tot le atrageam in rest nu am nimic cu ele, am incercat faza cu sticla cu cola = zero rezultate, cu fanta am reusit pana acum 2 viespi sau inecat asta in 3 zile, cu bere deloc nu le place, cred ca mai bine pui o capcana de asta https://www.emag.ro/capcana-universala-pentru-viespi-ree-6601/pd/DK0QXBBBM/
nu am testato
mai exista si spray dar nu recomand ca sunt toxice, ar fi super daca ai pune miere sau sirop in sticle le-ai atrage instant, dar miere de aia mai lichida sa intre in ea apoi numai iesi

| Victoria009 explică (pentru RAY):

Multumesc mult, enorm (k)

| RAY a răspuns (pentru Victoria009):

Npc, multa bafta soldat in razboi

| Victoria009 explică (pentru RAY):

happy

| RAY a răspuns (pentru Victoria009):

Frumos avatar ai soldat, ai grija sa nu te intepe vreuna

| Victoria009 explică (pentru RAY):

Eu ca la razboi big grin In haine speciale

| RAY a răspuns (pentru Victoria009):

Bravo tie, e cam frig afara trebuie sa fi bine imbracata soldat

| Victoria009 explică (pentru RAY):

Mersi pentru grija happy
voi avea in vedere

16 răspunsuri:
| Andersen2k18 a răspuns:

Ia niste peturi de 2 litri, fa 4 gauri laterale cu doua impunsaturi de cutit,pliaza colturile rezultate catre interior,umplele cu apa, zahar, ceva aromat(sa le atraga), umplele pe sfert si asteapta sa se umple de viespi. e un fel de capcana...
poti interveni si in cuibul lor..Am dat si in locul lor acolo la stup si cu spray lacrimogen, si nu mai ai treaba.

| KronstadtResurrection a răspuns:

Eu cred că ele vor să scape de tine.

| Victoria009 explică (pentru KronstadtResurrection):

Esti prost? du-te la medic

| KronstadtResurrection a răspuns (pentru Victoria009):

Inculto.

| Victoria009 explică (pentru KronstadtResurrection):

Baiete,consulata-te la medic, lecuieste-te

| tril a răspuns:

Pina nu le distrugi cuibul, nu vei reusi sa scapi de ele.
Si sa nu ai nimic dulce lasat descoperit (afara). Trag si la fructele coapte.

| schajuman1344 a răspuns:

Pui bere intr-o farfurie de unica folosinta si o pui la cativa metri de tine. Albinele si viespile sunt atrase de bere si tu nu o sa mai ai treaba. Vezi sa nu le deranjezi cand se racoresc. laughing

| Victoria009 explică (pentru schajuman1344):

M-am gandit aproape la fel numai ca in loc de bere-zahar.Am vrut sa incerc dar mi-a spus cineva ca ele se vor infuria(planul meu era sa pun zahar intr-un pahar de plastic cu o mica gaura).Nu vreau sa le infurii, insa...voi incerca, mersi ))

| alex055 a răspuns:

Foloseste apa fiarta