| Maxim94 a întrebat:

Ce as putea planta pe 200 mp 2 sa fie profitabil? Trandafiri, vita de vie?

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Legume, grădinărit dar ai de dat cu sapa (des)

| relian a răspuns:

Pe 200 de mp, profitabil? Plateaza bani laughing sau "iarba" laughing altceva nu prea vad ce ai putea.

| Alexandrionelu a răspuns:

Suprafața e mica, deci fie plantezi ceva scump fie îți faci sere/solare. Înainte de toate vezi pentru ce și piața de distribuție, pentru ca în România este ușor sa produci, dar e mai greu sa vinzi.
Ideea cu florile nu e rea, dar trebuie sa te asiguri ca o florărie din apropiere este dornica sa colaboreze cu tine. Alte idei ar fi zmeura, mure, coacăze, cătină, plante medicinale, alune, etc. Alunele au avantajul ca sunt greu perisabile, dar arbuștii crec încet.
Mult succes!

| Irinelp a răspuns:

Sofran, în Franța se vinde cam cu 10 000 de euro kilogramul.