| ioana181 a întrebat:

Ce ati alege: sa stati la casa sau apartament? Eu am stat doar pana la 4 ani la bloc asa ca nu imi amintesc cum e.

Răspuns Câştigător
| Lale_2033 a răspuns:

Eu stau de 21 de ani la apartament sad, dar visul meu e ca atunci cand o sa am familia mea sa stau la casa. Sa aiba multa iarba verde in curte, o masuta unde sa-mi beau cafeaua in diminetile de vara, unde o sa pot simti roua pe picioare cand o sa merg desculta, unde o sa pot sta noptiile tarziu sa admir cerul. love struck
Ma mai simt fericita cand merg la tara, dar fiind in Campia Romana e prea putina iarba si prea mult nisip, asa ca nu-mi ramane decat statul pana tarziu in curte, sau gratarele facute cu prietenii fara teama ca deranjez vecinii de sus, de jos, din stanga, din dreapta... off sad
Te invidez (in sensul bun), esti o norocoasa.

18 răspunsuri:
| Gexu a răspuns:

Uneori as vrea sa stau si la bloc dar tot mai frumos este la casa.Deci raspuns final casalaughing

| Annitu a răspuns:

Cred că e mult mai frumos la casă.sad

| ღ..*Addelly*ღ.! a răspuns:

Cel mai bine este sa stai la casa mie una nu mi-ar place sa stau la apartament

| SweetCandy a răspuns:

Eu stau l casa si e cel mai binebig grin ai libertate, ai curtehee heedara asta e...cine sta la blocstraight face

| xibalba a răspuns:

Casaaaa! Ce nu as da pentru o casa... Dar prima oara m`as interesa sa vad ce vecini am, ca am observat eu ca e foarte important, mai ales daca nu vrei sa asculti manele de la ei all day long.

| Ξ ╚»◘ мєℓ²y ◘«╗ Ξ a răspuns:

Eu stau la apartament... dar as vrea sa stau la casa pentru ca e mult mai tarebig grin

| lifeForJesus a răspuns:

Casa. faci tot ce vrei si nu esti deranjat de nimeni!

| tim a răspuns:

La casa e cel mai super, poti sari gardu in caz de urgenta, ai gradina, e de necomparat cu blocu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai, alegem ce putem. Mie mi-a placut la bloc, dar dupa ce m-am mutat la casa (de trei luni) am ajuns sa ma intreb cum am putut sa locuiesc intr-o colivie. E o chestie de obisnuinta, pana la urma.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred ca as putea sta la casa, m-am obisnuit cu toate comoditatile, m-am nascut la bloc, chiar daca, casa ar avea toate comoditatile, tot n-as vrea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai misto e sa ai casa, curticica, flori in fata geamului, citiva copaci sub care pui o masa si un scaun si in timp ce umbli haihui pe net, in fata ai o panorama superba, munti, cimpii, lacuri, apusuri d soare... orice, numai sa fie un spatiu deschis happy Si ai avantajul ca-ti mai pica cite-o para in cap, asa ca nici nu te ridici din scaun, ai fructele la nas laughing Si sa ai o camera la mansarda, cu acoperis de sticla sa privesti stelele inainte sa adormi, sau sa privesti cum cad picaturile de ploaie pe acoperisul de sticla... Superb happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dar trebuie sa recunosc, cred ca mi-ar fi dor sa ma uit la vecinele alea tinerele care se schimba cu lumina aprinsa... e misto si la bloc rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Taly, cine stie... poate da si pentru elehee hee tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Taly, te ubeste si te-a filmat sa te aibe linga el mereu... perversu rolling on the floor tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@taly-cand gasesti filmuletul, sa mi-l trimiti si mie sa vad cum dansai. laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Neee, Taly eu vreau filmuletu, nu-l mai da altcuiva laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@taly-nu mai intra peste el in casa, hai sa facem noi altul si mai placut. laughing

| miriam0198 a răspuns:

Depinde si de varsta, vecini dar eu una stiu ca cel mai mult de munca e la casa...la bloc intr-adevar e spatiul mai mic, nu ca lasa casa dar la casa e mut de munca... acum depinde si de persoana... mie una imi place la casa