| anonim_4396 a întrebat:

Ce băuturi știți să preparați în casă?

3 răspunsuri:
supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Frappuccino/Dalgona coffee

| Eugen80 a răspuns:

Recomand sa NU prepari nimic. Daca ai vin sau cumperi vin, il bei ca atare sau cu putina apa. Daca ai tuica sau palinca sau orice tarie facuta "in casa", daca este naturala, consum-o ca atare sau cel mult adaugi un suc de visine si o faci visinata pentru vreo d-ra. Tariile de genul whisky, Jack si restul se consuma ca atare. Bauturile de genul Martini se pot consuma cu gheata si lamaie. Orice combinatie intre mai multe feluri de bauturi, daca nu este fericta combinatia, poate face foarte rau. De obicei, spirtoasele se combina numai cu siropuri. Liquor-urile e bine sa nu le combinati pentru ca pot duce la dureri de cap si stari de voma foarte repede. Pentru tineri : nu le combinati, beti ce aveti, hidratati-va, mancati mancare si nu porcarii si distrati-va. Nu va complicati cu alcooluri combinate!

| InvatamProgramare a răspuns:

Eu stiu sa prepar vin, socata, limonada si afinata. big grin