| Cristina_Andrei_1979 a întrebat:

Ce culoare se zugravesc peretii si ce culoare trebuie sa fie perdelele pentru o cameta cu mobila mahon si parchet mahon?

5 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

O culoare deschisa care sa contrasteze cu culoarea mobilei si parchetului. Un galben lamaie cred ca ar fi cel mai potrivit.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde mult si de mobila

| Dumbi a răspuns:

Eu as face culoarea peretilor alb, un alb mat. Si nu as pune perdele, as pune jaluzele orizontale/verticale cu tot cu mahon sau un crem.

| DoarEuLeo a răspuns:

Trebuie culori deschise atat pentru pereti cat si pentru perdele. Eu am tot mobila inchisa, perdele bej si am pus draperii inchise la culoare, dar am gresit asa ca le-am dat jos imediat. Peretii i-am facut alb matasos, vazusem peretele la sora mea facut cu Aeria Gold si mi-a placut mult. Spunea cineva mai sus sa nu puneti perdele, ci jaluzele, acum na fiecare cu gusturile lui, dar mie mi se pare o casa rece cu acele jaluzele.Tot de la sora mea m-am inspirat si pentru perdele bej, asa cum spuneam, au niste floricele mici bleu si asta da foarte bine.

| WhiteGOLD24 a răspuns:

Sincer as pune perdele maro si peretii albi si un tabet de culoare mahon(de preferat ceva simplist)