| paulp a întrebat:

Ce dimensiune trebuie sa aiba un garaj pentru 2 masini si cateva rafturi pe langa? Nu vreau sa fie stramt - sa fie suficient spatiu inauntru.

Răspuns Câştigător
| DeyCj a răspuns:

PS
Ca ionformație generală vezi și asta:
https://www.constructosu.eu/care-sunt-dimensiunile-unui-garaj/

6 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Depinde de cât de late sunt mașinile, dar eu cred că 90 metrii lățime per 80 metrii lungime ar fi suficienți.

| paulp explică (pentru DeyCj):

Nouazeci de metri mi se pare putin. poate pentru o masina doar... - ironic - ca de altfel si raspunsul tau

| DeyCj a răspuns (pentru DeyCj):

PS
Ca ionformație generală vezi și asta:
https://www.constructosu.eu/care-sunt-dimensiunile-unui-garaj/

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Eu am de 6x6m, si incap perfect doua masini, se pot deschide portierele, iar in fata e loc de un banc de lucru + alte chestii. E suficient si 6x5, eu l-am gandit ca sa am loc sa vopsesc (cate una trasa diagonal).

| gogu220 a răspuns:

Păi nu mai bine iei o ruletă şi măsori? Că una e să ai doua smart şi alta două geep.

| paulp explică (pentru gogu220):

Masinile le mai schimbi nu? adica nu conduci toata viata un tico

| sudenta a răspuns:

Nu stiu presupun ca destul de mare