supadeceapa
| supadeceapa a întrebat:

Ce faceți cu aparatura veche? Televizoare, aragazuri, frigidere vechi, care nu vă mai trebuie? Unde le duceți?

8 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Reciclăm.

| Cosmin86 a răspuns:

In general le donez.

| Drimmero a răspuns:

Daca totusi functioneaza le dau mai departe catre cineva care are nevoie, daca nu...le reciclez. Am un centru de colectare de vechituri de genul in zona mea si le-am mai dus pe acolo.

| anonimg a răspuns:

Românii nici chiloții nu-i aruncă de pe ei de la prima gaură.
Iar casetofoanele (deci cele care mergeau cu casete) sunt la țară pe post de radio.
Românii nu aruncă nimic; chiar și cojilor de cartofi le-au găsit întrebuințare:
https://dozadesanatate.ro/apa-de-coji-de-cartofi-intareste-parul/

| Sofer a răspuns:

Le-am păstrat ca piese de muzeu laughing. Ma despart greu de lucrurile astea.

| LPCTSTR a răspuns:

Deocamdata, de exemplu, am o masina de spalat partial functionala care zace pe undeva prin debara. Ma gandesc sa o pastrez pentru una mai buna, pe viitor, s-o dau la schimb.

| PainTech a răspuns:

Majoritatea sunt prin casă într-o magazie.

Altele au fost duse la fier vechi (frigidere, calorifere, etc.)

| AndaAlexandra a răspuns:

Sunt centre de colectare unde le poti duce.