| Daniel26 a întrebat:

Ce fel de adeziv pot folosi pentru a lipi o plasa de tantari pe o suprafata duraă, de ciment, peste care s-a varuit?

Răspuns Câştigător
| lpavel a răspuns:

Silicon special pentru lipiri/fixari!

| Daniel26 explică (pentru lpavel):

Ok, multumesc mult! O sa caut.

| lpavel a răspuns (pentru Daniel26):

Cauta in market-uri la silicoane...

| Daniel26 explică (pentru lpavel):

Dap, o sa caut. Chiar am acasa pentru obiectele din baie, din acela sanitar. Oricum, trebuie ceva care sa adere pe ciment varuit. Am o faţadă a blocului la unul din geamuri, unde se adapostesc mereu porumbei, care fac multa mizerie. De aceea incerc sa lipesc o astfel de plasa, dar trebuie ceva aderent. Cuie/pionieze nu pot bate, pot doar lipi cu ceva, dar care, cum spuneam, trebuie sa adere pe ciment. Merci.

| lpavel a răspuns (pentru Daniel26):

Cel sanitar nu este bun... dupa un timp se poate dezlipi! Cu placere!