| adiboss02 a întrebat:

Ce fel de solutie sa cumpar pentru spalarea aparatului de muls.Nu cu care se spala zilnic... ceva pe bază de clor.

1 răspuns:
| cristi202 a răspuns:

Dish Drops de la Amway. E fenomenal la vase. Curata perfect grasimea, si probabil si pentru aparatul de muls e excelent. Testul pentru curatarea unui pahar se face umplind paharul cu apa, punind cu o scobitoare un singur strop de solutie in apa, se freaca putin cu mina, si paharul devine perfect curat. Eu l-am testat altfel, la un ceaun plin de grasime de porc pe el, dupa doua ape, si doar doua minute de frecat, a fost perfect curat, fara pic de grasime.
Singura chestie e ca nu e pe baza de clor.
Daca te intereseaza, un bidon de un litru e la vreo 35-40 de lei, dar se dilueaza cu 9 litri de apa, deci vei avea 10 litri de lichid de curatat, lichid care pe nevasta-mea il tine cam un an de zile la nevoile bucatariei noastre.