| Alinaaacv a întrebat:

Ce inseamna apartament penthouse? Mai detaliat

22 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Un fel de vila

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Apartament mare, luxos si cu o vedere deosebita. Poate fi la ultimul etaj dar si mai jos. Conditia: sa aiba o vedere grandioasa.

Răspuns utilizator avertizat
| Nemessys a răspuns:

Inseamna un apartament doar ca este mai mare si mai luxos. Si bineinteles mai scump. happy
Poti sa cauti pe site-uri de vanzare/inchiriere apartamente. Cauta apartamente, arunca un ochi, apoi uita-te si la penthouse-uri si o sa vezi diferenta.

Răspuns utilizator avertizat
| Zuzu1991 a răspuns:

Pe scurt, cel mai de lux apartament dintr-un bloc de apartamente de lux
in general e la ultimul etaj (panorama traznet) are gradina, piscina, etc. incorporate, samd
chiar unele au lift special pentru masina personala care costa cel putin 500mii de $
https://www.google.com/......ps?/search

| Werrich a răspuns:

Un penthouse este un apartament sau o unitate aflată la etajul cel mai înalt al unei clădiri de apartamente, condominiu sau hotel. Ele sunt diferențiate, de obicei, de alte apartamente după caracteristicile de lux
https://en.m.wikipedia.org/wiki/Penthouse_apartment

Răspuns utilizator avertizat
| zilog a răspuns:

E facut o garsoniera la o mansarda

Răspuns utilizator avertizat
| sunmetal11 a răspuns:

Penthouse-ul se afla la ultimul etaj al unui imobil, un apartament impunator, luxos, care sa aiba un numar mare de metri patrati, o piscina pe terasa dar si o priveliste pe masura! daca iti cumperi 4 apartamente in ferentari, la etajul 10 si-l transformi in unul singur, asta nu inseamna ca ai un penthouse! intelegi?

| alex241 a răspuns:

Apartamentul penthouse este de obicei apartamentul de la cel mai înalt etaj al unui bloc. Scopul lui este de a oferi o priveliște cât mai spectaculoasă. Penthouse-ul este spațios, cât un etaj. Are și o terasă destul de generoasă.