| Daniel26 a întrebat:

Ce parere aveti despre paturile pliante, ca acesta https://jysk.ro/dormitor/paturi-pliante/pat-pliabil-bajl um-80x190-cm-gri Se doarme bine? Ma gandesc sa iau unul, mai ales ca se strange. Multumesc.

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu recomand platuri pliante, in special unui adolescent, ca ii stramba coloana si ramane stramba pe viata.
Mai bine cumperi o saltea si dormi pe podea, decat pe un pat pliant.
Am vazut un copil nenorocit de un pat pliant si regretul parintilor ca au nenerocit sanatatea copilului. Nu-l recomand sub nici o forma!

| anonimg a răspuns:

Paturile pliante nu sunt pentru a dormi tot timpul pe ele, ci doar la anumite ocazii. De aceea ele se si pot strange, si se pot folosi la nevoi speciale.
Nu pentru comoditate iti recomand un pat normal, ci pentru sanatate.
Imagineaza-ti ca patura(invelitoarea) nu va sta pe patul pliant, ci va cade in dreapta si stanga; iar acest lucru inseamna ca vei simti aerul rece care va intra intre pat si patura/ceraceaf/sau cu ce te vei inveli tu.
Ori il poti incerca daca ai posibilitatea sa il returnezi daca nu iti va placea -cu banii inapoi sau un alt produs.

| Atim a răspuns:

Am avut asa ceva la țară, dar nu iti recomand. Dacă salteaua nu e suficient de groasa simti toată plasa aia de susținere in spate. Totodata, fiind foarte jos te trage repede curentul (daca ai probleme de astea). Eu as recomanda unul mai inalt pliabil pe care poti pune saltea normala. Ce iti dau ei e ca o perna mare si se lasa repede si devine foarte incomoda.