| PopescuAdina a întrebat:

Ce parere aveti despre rasa Pitbull?

8 răspunsuri:
| Fantoma_1807 a răspuns:

Se spune că este o rasă cu potenţial agresiv, eu cred însă că depinde în mare măsură în ce mediu cresc, şi de felul de afi al stăpînului, dacă este un om blînd cred că şi cîinele va fi la fel, pentru că orice animal decasă tinde să-şi imite stăpînul

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

nu stiu daca ai observat la cartofii care sunt acum pe piata, dupa ce-i cureti poti sa-i lasi si 2 ore fara apa ca nu mai oxideaza, de ce? sunt modificati genetic, asa si cu rasa pitbull

| ღRαmøOoღ a răspuns:

Sper sa nu te superi pe mine dar mi se pare o rasa destul de urata...Prefer altceva.Cat sunt mici sunt draguti dar cand cresc ăăăă...mmm nu prea mai imiplac.Bine acum fiecare cu parerile lui.

| vlad24tm a răspuns:

Este un caine destul de periculos dar si foarte afectuos cu stapanii trebuie sa il cresti cu mare grija sa ii oferi tot ce vrea.
Foarte bun la casa omului foarte bun caine de paza foate atasat de stapani si foarte sociabil(depinde cum il inveti de mic)
In 2 cuvinte:Cainele Ideal!
Depinde. daca vrei sa iti iei un prim caine mai bine ai aleege un husky sau un Labrador.
Pentru ca Pitbull-ul e foarte greu de dresat(iti spun din proprie experienta)
Trebuie in primul rand sa ai mare grija sa nu iti iei un pitbull sau un bullterier ca prim caine pentru ca iti trebuie experienta canina.
Succes.

Funda?big grin

| AndreiC a răspuns:

Fulgerulalbastru: "sunteti" se scrie impreuna... Este si incultura o "calitate"... In ceea ce priveste rasa Pitbull, consider ca este o rasa violenta dar care poate fi educata (ca orice alta rasa). Am si exemplu concret: un amic are doi Pitbull Terrieri superbi pe care ii tine in casa. Ii are deja de vreo 10 ani si nu a avut probleme cu ei.

| noName31020 a răspuns:

Este destul de rau

| Diablo666 a răspuns:

Sunt frumosi,destepti,puternici,etc.
Dar, pe mana unor incepatori sunt diavoli!
Multi pustani vor pitbulli pentru a parea mai duri, nu ii dreseaja cum trebuie si musca alti oameni caini =>rasa interzisa in Romania
Mie mi se par cainii ideali...nu sunt f mari,nu lasa mult par,poti alerga cu ei,te apara pana la ultima suflare, daca ai copii poti sa il lasi cu cainele in orice mediu si va fi in siguranta completa, etc
Si eu imi doresc enorm unul...dar cu legea asta nu are rost...
Multe persoane spun ca sunt periculosi...si e partial adevarat. Daca esti hot si intri intr'o curte/ap protejat/a de un pitbull ai dat de draculaughing
A fost creata pentru lupte,e adv, dar cu un dresaj bun, sunt mielusei
Acum 2 zile eram la plimbare cu un pr si cu cainele lui (un pechinez de 5 ani) si peste drum de noi era un pit.Toti cainii de dupa garduri latrau la el, el nu avea nicio treaba.
E rasa perfecta!

| jerry_8533 a răspuns:

Ai face multi banii $ jucand la lupte de caini supces.