| Girly97 a întrebat:

Ce presupune mai exact schimarea furnizorului de electricitate? Necesita de asemenea schimbarea contorului sau interuperea temporara a curentului electric?

4 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Tehnic nu se schimba nimic, nu se intrerupe curentul nici macar pentru o secunda. Pur și simplu iti vine factura de la o alta companie, atata tot.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Sună la enel si intreaba i noi s-ar putea sa nu stim raspunsul corect.

| Iote a răspuns:

Nu, nici una din cele doua.

| mihaela000ela a răspuns:

Iti alegi furnizorul, in functie de necesitatile tale, de pe piata concurentiala.Acest lucru, nu duce la intreruperea cu alimentare electrica a locuintei sau la schimbarea contorului.