supadeceapa
| supadeceapa a întrebat:

Ce proiecte DIY ați făcut prin grădină?

12 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

M-o pus nevasta, stiindu-ma sudor de meserie, sa ii fac un sistem ingenios pentru susținerea roșilor și a fasolei. Nu se mai folosesc pari la fiecare planta, ci sunt cinci stâlpi din țeavă metalică pe fiecare rind de 11 m, cu tije de legătură între ei, de care se agata fiecare planta cu sfoara. Trebuie sa recunosc că ideea ei a fost geniala, sistemul se montează rapid, și roșiile sunt mult mai lejere, nu stau agățate de un par.

| LPCTSTR a răspuns:

Am reparat solarul; cine s-ar fi gandit ca tevile de PVC nu vor tine greutatea unui intreg solar plin cu rosii (agatate de "tavan")... fix tata... ca-l durea c*ru' daca-l facea din lemn sau altceva ce nu este f*king PLASTIC rolling on the floor

| Speranta12 a răspuns:

Iti spun ce a facut Fireeea, a plantat panselute laughing

| supadeceapa explică (pentru Jus7t):

But why sad

| Jus7t a răspuns (pentru supadeceapa):

Nu era o casă, era o... ceva laughing țineam chestii nefolositoare în ea oricum, semăna cu o cabană thinking O să fac alta mai bună cândva big grin

| supadeceapa explică (pentru Jus7t):

Aaaa. O magazie. Spor la treabă! Am și eu una de dărâmat, dar e plină de aparatură veche pe care n-am unde s-o duc. A vrut maică-mea să dea niște televizoare cu tub care încă merg unui țigan care venise cu căruța să ne scotocească prin gunoaie și face ăla:
- Nu-mi trebuie, doamnă, am două plasme acasă straight face
Părea și jignit... laughing)))))))

| Jus7t a răspuns (pentru supadeceapa):

Mersi da...pe căldura asta, amân puțin sau fac doar dimineața și seara acolo, când e răcoare.
Da și eu am televizoare vechi cu tub într-o magazie mai mare laughing nu știu ce să fac cu ele, am dat un aragaz la un țigan - era de treabă, mi-a dat un pepene pe aragaz laughing
Țiganu tău e mofturos, sigur nu e prieten cu ăsta care vine pe aici laughing

| supadeceapa explică (pentru Jus7t):

Pepeneee love struck așa țigan vreau și eu. Al meu e nesimțit, i-am mai dat eu obiecte noi, în stare perfectă, și mi-a cerut și bani pe ele. Se prefăcea că nu le ia pentru el, doar îmi face mie un serviciu că mă scapă de ele și le duce la vreo ghenă laughing))) yeah, right.

| Jus7t a răspuns (pentru supadeceapa):

Îți dau și ție laughing
https://static.eva.ro/......e-rosu.jpg

Să dai bani ca să te scape de obiecte noi...mă gândesc că le putea vinde dacă erau noi și bune straight face nu am mai auzit să ceară bani ca să le ducă undeva cei care caută prin gunoaie după ele, ce să zic... sper ca într-o zi soarta să îți scoată în cale alt țigan care se ocupă cu așa ceva dar să fie de treabă big grin

| supadeceapa explică (pentru Jus7t):

Thank you love struck. Nici eu n-am mai cunoscut om atât de lacom. Și mă miram că are 2 plasme... laughing))) păi dacă face așa șmecherii prin tot orașul, cred că are și palat.

| NeverGonnaLetYouDown a răspuns:

Haragi la fasole